5 akcesoriów, które uprzyjemnią korzystanie z laptopa

Bezprzewodowa myszkaNajwiększą zaletą laptopów jest ich niewielki rozmiar i mobilność, która umożliwia korzystanie z nich w dowolnym miejscu. Czasami jednak zależy nam na tym, by były to urządzenia bardziej funkcjonalne. Oto kilka akcesoriów, które usprawnią korzystanie z laptopa i uczynią go jeszcze przydatniejszym!

1. Mysz bezprzewodowa

Chociaż touchpady w nowoczesnych laptopach są coraz czulsze i wygodniejsze w użyciu, wielu z nas wciąż nie potrafi sobie wyobrazić korzystania z przenośnego komputera bez myszki. Urządzenie to znacząco ułatwia przeglądanie internetu oraz zadania związane z obróbką graficzną czy innymi pracami. Myszki bezprzewodowe są niewielkich rozmiarów i z powodzeniem zmieszczą się w każdej torbie na laptopa. Współczesne modele są również energooszczędne, dzięki czemu pojedyncza bateria wystarcza na długi czas. Jeśli posiadasz więcej urządzeń bezprzewodowych, które podłączasz do swojego komputera, przyda Ci się odbiornik USB, który może obsługiwać kilka akcesoriów bez konieczności zajmowania wszystkich portów USB. Odbiornik logitech unifying zakupisz tutaj.

Nowoczesny laptop

2. Podkładka chłodząca

Podkładka chłodząca to osobny wiatrak, który ma za zadanie nie doprowadzić do przegrzania się laptopa. Do takich sytuacji może dojść w wielu sytuacjach – kiedy korzystasz z komputera trzymając go na kolanach lub kocu (wtedy nie ma możliwości oddawania ciepła), a często także gdy stoi na płaskim podłożu, takim jak biurko. Starsze modele laptopów często przegrzewają się, co utrudnia jego działanie, dlatego podkładka chłodząca to doskonałe akcesorium nie tylko dla osób lubiących pracować w łóżku, ale także tych, którzy dawno nie zmieniali swojego komputera na nowy model.

3. Pamięć zewnętrzna

Przenośny dysk twardy pozwala tworzyć kopie zapasowe danych przechowywanych na laptopie i przydaje się wtedy, gdy pamięć urządzenia okazuje się niewystarczająca. W sprzedaży dostępne są modele o różnych pojemnościach i wykonane w dwóch technologiach – HDD i SSD. Te pierwsze są znacznie tańsze, jednak bywają także bardziej zawodne. W przypadku upuszczenia takiego dysku może dojść do uszkodzenia talerzy, co może uniemożliwić dostęp do zapisanych danych. Takiego ryzyka nie ma w przypadku dysków SSD, te jednak są dużo droższe.

Bezprzewodowe słuchawki

4. Zewnętrzny napęd CD

Zewnętrzny napęd CD lub DVD przyda się każdemu posiadaczowi netbooka. Komputery te często nie mają wbudowanego czytnika, przez co użytkownicy nie mają możliwości oglądania na nich zakupionych filmów czy grania w gry z pudełka. Akcesorium to sprawi, że Twój laptop stanie się znacznie bardziej funkcjonalny.

5. Słuchawki bezprzewodowe

Zdarzyło Ci się kiedyś wstać od biurka zapomniawszy wcześniej zdjąć słuchawki z głowy? Pół biedy, jeśli w ten sposób wyciągnąłeś jedynie kabel ze złącza, ale możliwe jest również zrzucenie całego laptopa z blatu. Takich sytuacji unikniesz dzięki słuchawkom bezprzewodowym. Do wyboru masz modele podłączane za pomocą odbiorników USB lub przez Bluetooth. Użytkownicy zapewniają, że jakość dźwięku jest niegorsza, jak w analogowych słuchawkach.

Komentarze