Chłodzenie i rozbijanie komórek tłuszczowych za pomocą kriolipolizy

KriolipolizaKriolipoliza jest bezinwazyjnym zabiegiem, który sprawdza się przy redukowaniu zbędnych kilogramów. Metoda polegająca na chłodzeniu komórek tłuszczowych nie może oczywiście zastąpić lekkostrawnej diety oraz wzmożonej aktywności fizycznej. Nie jest to także sposób na walkę z otyłością. Niemniej, wykonanie serii zabiegów kriolipolizy zapewnia zadowalające rezultaty i, co bardzo ważne, nie powoduje efektów ubocznych.


Działanie aparatury chłodzącej

W przypadku kriolipolizy redukowanie tkanki tłuszczowej przebiega dzięki aparaturze, która chłodzi wybrane partie ciała nawet do kilkunastu stopni Celsjusza poniżej zera. Zabieg można przeprowadzić zarówno w okolicach brzucha, jak i ud, pośladków, bryczesów, ramion czy łydek. Działanie nowoczesnego urządzenia prowadzi zaś do lipolizy, czyli rozpadu komórek tłuszczowych. Te następnie są wydalane z organizmu - w ramach naturalnego procesu przemiany materii. I co najważniejsze, wszystko odbywa się bezboleśnie oraz bez konieczności przekraczania bariery naskórka. Ponadto, aparatura do kriolipolizy nie narusza mięśni czy nerwów. Niska temperatura niszczy jedynie zlokalizowany miejscowo nadmiar tkanki tłuszczowej. To z kolei przekłada się na kolejną, bardzo istotną zaletę tej metody. Wykonanie kriolipolizy nie wiąże się z żadnym okresem rekonwalescencji.

Warto też zaznaczyć, że przystąpienie do kuracji powinno zostać poprzedzone rozmową z kosmetologiem. Wtedy osoba przeprowadzająca zabieg wyklucza ewentualne przeciwwskazania do jego wykonania. Co więcej, skóra w obszarze poddawanym chłodzeniu jest zabezpieczana chustą z membrany, zapewniającą dodatkową ochronę przed odmrożeniem. Natomiast parametry urządzenia do kriolipolizy są zawsze dostosowywane do indywidualnego przypadku, m.in. stopnia nagromadzenia tkanki tłuszczowej.

Zadowalające rezultaty już po 3 zabiegach!

Kriolipoliza niewątpliwie wyróżnia się także tym, że wymaga niewielu powtórzeń. Już po pierwszej wizycie w gabinecie kosmetycznym możliwa jest znaczna redukcja tkanki tłuszczowej w obszarze poddawanym kuracji - nawet do 45%! Natomiast najbardziej zadowalające rezultaty osiąga się po 3 zabiegach, które są przeprowadzane w odstępach wynoszących około 45 dni. Co więcej, czas pomiędzy kolejnymi wizytami w gabinecie warto odpowiednio spożytkować. Efekty kriolipolizy okażą się znacznie bardziej widoczne, jeśli osoba korzystająca z zabiegów zrezygnuje wtedy z ciężkostrawnych posiłków (z dużą zawartością tłuszczu) oraz zacznie wykonywać ćwiczenia fizyczne. Ponadto, zarówno w trakcie trwania kuracji, jak i po jej zakończeniu, zaleca się dostarczanie do organizmu około 2 litrów wody dziennie.

Kriolipoliza

Czy są jakieś efekty uboczne po kriolipolizie?

Rozpoczynając terapię odchudzającą, w której komórki tłuszczowe są rozbijane za pomocą niskiej temperatury, trzeba zazwyczaj zrezygnować z innych zabiegów wyszczuplających. A już w szczególności z metod polegających na redukowaniu zbędnych kilogramów przy użyciu ciepła. W takich okolicznościach mogłoby dojść do przeciążenia organizmu. Ponadto, terapie przeprowadzane równocześnie - chłodząca i rozgrzewająca - niwelowałyby swoje działanie.

Sama w sobie, kriolipoliza nie wywołuje żadnych skutków obocznych. Niekiedy po wizycie w gabinecie mogą wystąpić drobne siniaki lub zaczerwienienia w obszarze zabiegowym. Nie są to jednak uciążliwe i długotrwałe dolegliwości, które wykluczałyby szybki powrót do codziennych obowiązków. Po wykonaniu kriolipolizy trzeba też pamiętać o tym, aby odpowiednio nawilżać partię ciała poddawaną kuracji.

Autor: www.qclinique.pl.

Komentarze