Czy warto kupić opaskę fitness?

Opaska fitnessJesteś amatorem fitnessu? Jeśli chcesz ćwiczyć i na bieżąco sprawdzać postępy, a także monitorować reakcje swojego organizmu, może Ci się przydać niezwykle funkcjonalna opaska fitness. Cóż to takiego i jakie ma zalety? Przekonaj się!

Czym jest opaska fitness?

Opaska fitness pochodzi z serii produktów typu "smart". W oryginale nazywana jest smartband, choć w Polsce bardziej przyjęła się jako "inteligentna opaska". To elektroniczne narzędzie do monitorowania aktywności fizycznej użytkownika, który założy ją sobie na nadgarstek. Z uwagi na wygląd i niewielki rozmiar szczególną popularnością cieszy się wśród kobiet. Mężczyźni częściej wybierają bardziej funkcjonalny i masywniejszy zegarek sportowy. Jeśli to on interesuje Cię bardziej, sprawdź poradnik: Jak wybrać zegarek sportowy? Zobacz, na jakie parametry zwrócić uwagę.

Inteligentna opaska pozwala na sprawdzanie podstępów w sporcie, a także opracowywanie odpowiednich dla siebie planów treningowych. Co dzięki temu osiągasz? Po pierwsze masz motywację, by ćwiczyć i dawać z siebie wszystko - nic tak nie cieszy, jak osiąganie wysokich wyników. Po drugie za każdym razem, gdy dostosowujesz plan do wciąż przecież zmieniających się kondycji i możliwości, zwiększasz także efektywność ćwiczeń. No i po trzecie, nie potrzebujesz spotkań z trenerem, za które płaciłbyś zdecydowanie więcej niż za jednorazowy zakup opaski fitness.

Jak działa inteligentna opaska?

Aby opaska fitness zadziałała zgodnie z przeznaczeniem, powinna znajdować się na nadgarstku - bezpośrednio przy ciele - i ściśle do niego przylegać, inaczej sygnał może zostać zakłócony. Urządzenie ma wbudowane czujniki, za pomocą których sczytuje różne parametry ciała i przesyła je na sparowany wcześniej smartfon, gdzie wygodnie odczytasz wyniki.

Opaska fitness

W podstawowej opasce fitness sprawdzisz długość pokonanego dystansu, a także liczbę wykonanych na nim kroków. Dowiesz się, ile spaliłeś dzięki temu kalorii. W modelu rozszerzonym możesz także monitorować swój sen: długość i jakość, mierzyć tętno, wyznaczyć i śledzić trasę przy pomocy GPS-a, kontrolować tempo chodu bądź biegu. Jeśli masz kłopoty z motywacją, w wybranych smartbandach możesz ustawić przypomnienie, że pora wyruszyć z domu i poćwiczyć.

Komu przyda się smartband?

Wbrew przypuszczeniom, opaska fitness to urządzenie nie tylko dla wprawionych sportowców ze świetną kondycją i doskonałymi wynikami. To wartościowy gadżet także dla osób, które dopiero chcą podjąć aktywność fizyczną. Jeśli przechodzisz na dietę odchudzającą lub chcesz poprawić wydolność płuc, sprawdzi się bez dwóch zdań. Możesz ją nosić nawet wtedy, gdy Twoja główna aktywność to długie wieczorne spacery z psem albo zabawa z dzieckiem czy wnukiem. Pamiętaj - liczy się każda aktywność!

Jeśli spacerujesz, biegasz lub jeździsz na rowerze, inteligentna opaska będzie właściwa z tego powodu, że nie ześlizgnie Ci się z ręki. Nie będzie Ci także przeszkadzać na siłowni. Co jednak, gdy najbardziej lubisz pływać? Nie martw się! Istnieje szereg modeli odpornych na wodę, których nie trzeba dodatkowo zabezpieczać, a tym bardziej ściągać. Nie jest więc powiedziane, że po kupieniu opaski fitness musisz zacząć biegać lub jeździć na rowerze. Ruszaj się, robiąc to, co kochasz!

Opaska fitness

Modele o rozszerzonej funkcjonalności

Jeśli należysz do generacji osób uzależnionych od smartfona lub czekasz na ważne informacje, podczas ćwiczenia możesz spoglądać na ekran smartbanda. Rozszerzone modele pozwalają na odbieranie powiadomień o smsach, połączeniach, wiadomościach e-mail, a nawet nadchodzących wydarzeniach zanotowanych w kalendarzu. Jeśli Ci na tym zależy, wybierz właśnie takie urządzenie.