Endermologia - odchudzanie może być jeszcze prostsze!

EndermologiaOdpowiednia dieta oraz ruch to podstawa, gdy chcemy zrzucić nadmiar kilogramów. Dodatkowym wsparciem mogą być specjalne zabiegi kosmetyczne.

Nadmiar tkanki tłuszczowej ulokowany na biodrach, udach, w okolicy brzucha czy na ramionach może być poważnym problemem. Dodatkowo, może towarzyszyć mu nieestetyczny cellulit, czyli skórka pomarańczowa.

Aby spełnić swoje marzenie o gładkiej i jędrnej skórze, warto pamiętać o diecie i ruchu, ale dodatkowo można zastosować odpowiednie zabiegi, na przykład takie jak endermologia, czyli specjalistyczny masaż podciśnieniowy.

Endermologia - co to jest?

Pod takim pojęciem jak endermologia znajduje się masaż podciśnieniowy, który oddziałuje na głębsze warstwy skóry, a dokładnie na jej tkankę łączną. Dzięki temu, że dociera do tych warstw, jest w stanie przynieść tak dobre rezultaty - zmniejszyć poziom tkanki tłuszczowej, wymodelować sylwetkę, zlikwidować cellulit. W efekcie odchudzanie może być jeszcze łatwiejsze!

Zabieg masażu podciśnieniowego może być prowadzony zarówno na skórze ciała, ale również na skórze twarzy.

Aktualnie z zabiegi takiego jak endermologia można skorzystać w wielu gabinetach kosmetycznych oraz medycyny estetyczne znajdujących się w całym kraju.

Na czym polega endermologia?

Zabieg taki jak endermologia nie wymaga od pacjenta szczególnych przygotowań. Uczestnik zabiegu zakłada specjalny kombinezon, który dokładnie przylega do ciała, a następnie podłącza się do niego specjalną maszynę sterowaną komputerowo.

Maszyna wyposażona jest głowicę składającą się z dwóch ruchomych rolek oraz z komory ssącej. W trakcie zabiegu głowica wciąga fałd skóry pomiędzy rolki i zasysa ją. Skóra poddawana jest wtedy procesowi rolowania, dzięki czemu masaż dociera także do jej głębszych warstw.

Intensywność zabiegu zależna jest przede wszystkim od partii ciała, na której jest on prowadzony.

Jaki efekty daje endermologia?

Już po jednym zabiegu można zauważyć zmianę w wyglądzie skóry, która jest lepiej napięta, gładsza, ma wyrównany koloryt.

Endermologia działa wielokierunkowo - poprawia ukrwienie skóry i przepływ limfy, rozbija komórki tłuszczowe, a także zwiększa produkcję kolagenu i elastyny, które odpowiadają za młody wygląd skóry.

Endermologia - rezultaty zabiegu:

 • ujędrnienie skóry
 • zwiększenie poziomu elastyczności skóry
 • likwidacja cellulitu
 • wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki
 • zmniejszenie obrzęków i cellulitu wodnego
 • wygładzenie niewielkich zmarszczek
 • szybsze usunięcie zbędnych produktów przemiany materii
 • zmniejszenie bólów mięśniowych i stawowych

Eksperci wskazują, że endermologia daje najlepsze wtedy, gdy będzie prowadzona w serii. Najczęściej rekomenduje się wykonanie serii 10 zabiegów, ale u niektórych osób może być potrzebnych aż 15 czy 20 zabiegów, aby osiągnąć optymalne rezultaty.

Dla uzyskania jeszcze lepszych efektów endermologia może być prowadzona także w połączeniu z innymi zabiegami, na przykład po liposukcji.

Endermologia - przeciwwskazania

 • ciąża i karmienie piersią
 • zapalenia żył, bolesne żylaki, skłonność do żylaków
 • duża liczba tłuszczaków
 • przepuklina brzuszna
 • aktywne choroby nowotworowe

Gdzie można skorzystać z zabiegu?

Aktualnie endermologia jest zabiegiem dostępnym w wielu gabinetach na terenie Polski, między innymi w gabinetach kosmetycznych, gabinetach Spa czy w gabinetach medycyny estetycznej.

Koszt wykonania jednego zabiegu to od około 120 złotych do 150 złotych w zależności od polityki cenowej gabinetu. Często przy wykupieniu serii zabiegów masażu podciśnieniowego można uzyskać dodatkowe rabaty.

Artykuł powstał we współpracy z Salonem Urody ego-medspa.pl z Krakowa.

Komentarze