Folia bąbelkowa i folia stretch - duże możliwości

Folia bąbelkowaFolia bąbelkowa dostarcza nam dużo frajdy. Chyba trudno byłoby spotkać kogoś, kogo choć raz w życiu nie podkusiło, by pstryknąć kilka bąbelków foliowych. To działanie niemalże antystresowe! Głównym jednak przeznaczeniem folii bąbelkowej, jak i folii stretch jest zabezpieczanie rozmaitych elementów na czas transportu. Obydwa rodzaje folii sprawdzają się w tej kwestii doskonale, choć nieco różnią się właściwościami i pozostałymi możliwościami zastosowania. Przybliżamy tematykę z nimi związaną.

Folia pęcherzykowa - uniwersalny materiał ochronny

Spośród materiałów ochronnych stosowanych do zabezpieczania przesyłek na czas transportu, folia bąbelkowa jest najbardziej uniwersalnym. Łatwo dostępnym, prostym i szybkim w zastosowaniu, a do tego doskonale zabezpieczającym. Charakteryzuje się znakomitymi właściwościami izolacyjnymi oraz amortyzującymi. Ponadto jest stosunkowo elastyczna. Bez problemu owiniemy nią dowolny przedmiot, niezależnie od jego kształtu, gabarytów czy też wagi.

Takie właściwości folia zawdzięcza pęcherzykom wypełnionym powietrzem. Finalnie mamy możliwość zapakowania ceramiki, szklanych i kryształowych elementów, akcesoriów samochodowych czy też armatury łazienkowej. W folii bąbelkowej dostarczane są do nas zamawiane przez sklepy internetowe przesyłki. My z kolei możemy wykorzystać te właściwości folii pęcherzykowej, podczas pakowania delikatnych i kruchych elementów wybranych na prezent czy też szykując się do przeprowadzki.

Folię tego typu można zakupić w rolce i dociąć wedle potrzebnego rozmiaru. Na rynku znajdujemy również woreczki, a także folię bąbelkową laminowaną czy też w różnych wariantach wytrzymałości.

Niecodzienne zastosowanie folii pęcherzykowej

Bąbelkowa folia to nie tylko doskonały produkt do zabezpieczania elementów na czas transportu. Mamy do czynienia z produktem, który znajdzie swoje miejsce w zastosowaniach domowych oraz w ogrodzie. Co możemy z nią zrobić? Rośliny w donicach znajdujące się w ogrodzie, które chcemy uchronić przed mrozem, można owinąć folią bąbelkową. To niedrogi i skuteczny sposób na ochronę przed niskimi temperaturami.

Izolacyjne właściwości folii pęcherzykowej można wykorzystać do uszczelniania najbardziej nieszczelnych okien. Z kolei w przypadku jedzenia, które bierzemy na wynos, owinięcie folią zamkniętych opakowań, pozwala dłużej zachować pożądaną temperaturę.

W ten sam sposób można uchronić się przed zimnem, gdy zajdzie konieczność spania na materacu bezpośrednio na podłodze. Folia sprawdzi się, jako warstwa izolacyjna, a do tego zwiększy komfort snu. Równie dobrze możemy ją wykorzystać, jako wypełniacz. Przede wszystkim paczek, kartonów, w których znajdują się różnorodne elementy, ale i torebek, które chowamy do szafy i nie chcemy, by straciły swój kształt lub się pogniotły.

Folia stretch w pogotowiu

Folia stretch, która tak naprawdę została wynaleziona przez przypadek, podczas próby stworzenia wodoodpornego obrusu, dziś służy nam do zabezpieczania paczek i nie tylko. Zacznijmy jednak od podstawowych możliwości, jakie oferuje.

Jest wysoce rozciągliwa i termokurczliwa, a także bardzo wytrzymała. Takie właściwości sprawiają, że można nią bez problemu owinąć dowolny pakunek i to kilkukrotnie, zwiększając maksymalnie wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Zawartość owinięta w folię stretch nie przesunie się, nie „rozejdzie” w różnych kierunkach, nawet jeśli są to paczki o różnych rozmiarach czy kształtach.

Folia stretch jest ponadto wodoodporna. Jeśli wybierzmy ją nie przezroczystą, a w kolorze, nikt nie dojrzy, co zostało zapakowane w ten sposób. Folia doskonale radzi sobie z różnorodnymi warunkami atmosferycznymi. To z tego względu znajduje swoje zastosowanie w firmach przewozowych, ale i na magazynach. Można o każdej porze roku dokonywać załadunku i rozładunku, niezależnie od warunków panujących na zewnątrz, a zabezpieczone w ten sposób pakunki nie zostaną uszkodzone, nie ulegną zawilgoceniu czy przemoknięciu.

Nie tylko folia pęcherzykowa ma niecodzienne zastosowania. Ci z nas, którzy mieli okazję podróżować liniami lotniczymi, już wiedzą, co to znaczy ograniczenie bagażu do konkretnych rozmiarów i wagi. Tym bardziej, gdy w grę wchodzi bagaż podręczny. Z tą termokurczliwą folią można zapakować możliwie ciasno chociażby odzież, w ten sposób odzyskują nieco miejsca w bagażu. Pamiętać należy jedynie o tym, że tak zapakowane ubrania będą odrobinę więcej ważyć.

Obydwie folie posiadają doskonałe właściwości i znajdziemy dla nich różnorodne zastosowania.

Autor: www.opakowania24.eu.

Komentarze