Idea smart home. Technologia puka do drzwi

Smart houseTechnologie, które opracowuje branża, IT z miesiąca na miesiąc coraz śmielej wkraczają w nasze codzienne życie. To trend, który silnie utrzymuje się od kilku lat i nie nie wydaje się powstrzymywać tego zjawiska. Tablety i smartfony, z których korzystamy na co dzień, już teraz ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie. Niezależnie od tego, czy chcemy zaoszczędzić czas, pieniądze czy energię, idea smart życia jest praktycznie wszędzie. Oprócz smartfonów, smartwatchy i smart TV, to samo dotyczy idei smart domu. W tym momencie można zaprogramować nie tylko urządzenia, ale także systemy oświetlenia, zasłon, ogrzewania itp. w całym domu.

Idea smart home

W całej idei smart domu chodzi o podstawowe kwestie wygody i bezpieczeństwa. Zarówno w kwestii indywidualnej, jak i całej rodziny. Wszelkie technologiczne rozwiązania, zgodne z ideą smar domu z jednej strony mają na celu uprzyjemnić nam i naszej rodzinie codzienne funkcjonowanie z drugiej sama idea jest odpowiedzią na rosnącą potrzebę bezpieczeństwa. W idei smart domu nie chodzi tylko i wyłącznie o korzystanie z technologii przebywając w domu, ale także poza nim. Co więcej, do wszystkiego można wykorzystać smartfona, który jest swoistym centrum dowodzenia domem.

Utrzymanie odpowiedniej temperatury w mieszkaniu

Dobrze znane termostaty pomagają w utrzymaniu stałej temperatury w mieszkaniu lub pomieszczeniu. Nowoczesna technologia pozwala na kontrolowanie temperatury przy pomocy smartfona. Co więcej, można dostosować temperaturę do konkretnej pory dnia, zdalnie kontrolować temperaturę, gdy jesteśmy poza domem, lub tak zsynchronizować źródła ciepła, aby uruchamiały się po naszym wejściu do domu.

Smart house

Kontrolowanie oświetlenia i prądu

Zmorą wielu osób jest nieodpowiednie zarządzanie energią elektryczną. Wszelkiej maści zasilacze i ładowarki generują pobór mocy, który oprócz generowania kosztów prowadzi do szybszej eksploatacji sprzętu. Z drugiej strony, niewyłączanie światła to mały grzech prawie każdej osoby. Dla osób dbających o środowisko to też jest przecież nie bez znaczenia. Automatyczne zapalanie i gaszenie świateł, pozwala dosłownie zapomnieć o wyłączaniu światła. Inteligentne gniazda i listy, mierząc pobór mocy, mogą określić czy sprzęt jest aktualnie używany, czy nie tym samym wyłączając je. Oczywiście można samemu określić, kiedy taki moment ma nastąpić.
Inteligentne oświetlenie ma także drugą zaletę. W pełni kontrolowane żarówki i lampy za pomocą smartfona umożliwiają zsynchronizowane i personalizowanie wybranych tonacji kolorów dla większego komfortu podczas spędzania wolnego czasu.

Bezpieczeństwo

Idea smart home to przede wszystkim większe bezpieczeństwo. To o czym zapomina człowiek, przypomni sztuczna inteligencja lub wręcz nas wyręczy. Kontrola okien i drzwi może być prowadzona z pozycji smartfona. Inteligentne zamki w drzwiach same zamkną drzwi na wypadek, gdybyśmy o tym zapomnieli, a w przypadku nieautoryzowane wejścia, dostaniemy odpowiednią wiadomość na telefon. Podobnie można zaprogramować oświetlenie, podczas naszego pobytu na wakacjach. O określonych porach światło może samo się zapalać, aby stworzyć wrażenie obecności domowników.

Idea smart domu to krok w przyszłość. Ma na celu wprowadzenie udogodnień, które uprzyjemnią nam codzienne obowiązki, zwiększając komfort, oszczędzając czas, energię i pieniądze, W tej chwili pod ideą smart domu podchodzi praktycznie każdy przedmiot AGD i RTV wliczając w to pralkę czy lodówkę.

Autor: www.sklep.gkpge.pl.

Komentarze