Na czym polega i ile kosztuje przeszczep włosów?

Przeszczep włosówPrzeszczep włosów to jedna z najskuteczniejszych metod leczenia łysienia. Popularność zabiegu transplantacji włosów ciągle rośnie, a zawdzięczamy to nowoczesnej technologii. Jesteśmy świadkiem dynamicznego rozwoju medycyny, który pozwala na przeprowadzenie wielu zabiegów za pomocą mniej inwazyjnych metod.

Przeszczep włosów to najskuteczniejszy sposób leczenia łysienia. Jej ogromną zaletą, jest fakt, że przeszczepione włosy nie wypadają.

Rosnący problem łysienia mężczyzn w Polsce

Problem przedwczesnego łysienia jest częstszy niż może się wydawać, dotyczy on około 40% mężczyzn i 20% kobiet. Jak widać, utrata włosów to powszechny problem, który dotyka znaczą część naszego społeczeństwa. Warto zaznaczyć, że Polska zajmuje 8 miejsce na liście krajów, którego mieszkańcy najczęściej łysieją.

Problem łysienia dotyka mężczyzn po trzydziestce. Panowie dostrzegają cofającą się linię włosów i stale powiększające się zakola. Utrata włosów to bolesny cios i często wpływa na obniżenie samooceny oraz pewności siebie.

Przeszczep włosów

Przeszczep włosów metodą FUE

FUE to najnowsza metoda transplantacji włosów. Nie wymaga hospitalizacji i przeprowadzana jest pod znieczuleniem miejscowym. Pacjent po zabiegu, jeszcze tego samego dnia może wrócić z opatrunkiem do domu. W przeciwieństwie do starszej metody FUT, gdzie pobierano płat skóry, w metodzie FUE wykorzystuje się pojedyncze unity, które zawierają od 1-4 włosów. Pozwala to na znacznie szybszą regeneracje skóry głowy po zabiegu oraz nie pozostawia widocznych blizn - tłumaczy doktor Artur Sandelewski, członek International Society of Hair Restoration Surgery.

Mieszki włosowe pobierane są z okolicy dawczej, którą najczęściej jest potylica. Podczas konsultacji lekarz ustala z pacjentem szczegóły zabiegu oraz wyjaśnia wszystkie etapy transplantacji włosów. W zależności od wielkości miejsca biorczego pobiera się od 700 - 2000 unitów. Czas i cena zabiegu zależy więc od stopnia łysienia oraz efektu końcowego, jaki chce osiągnąć pacjent.

Przeszczep włosów

Przeszczep włosów - cena orientacyjna

Orientacyjne ceny przeszczepu włosów metoda FUE:

  • przód głowy z odtworzeniem linii włosów to koszt około 16 900 - 22 900 zł,
  • czubek głowy oscyluje w przedziale cenowym od 8 500 - 15 900 zł,
  • zakola w zależności od rozległości zabiegu to cena około 7 900 - 12 900 zł.

Dokładny koszt przeprowadzenia transplantacji włosów podaję podczas konsultacji - zaznacza doktor Sandelewski, który prowadzi klinikę San-Medical w Bielsku Białej. - Wycena jest indywidualna i zależy od efektów jakie chce osiągnąć pacjent. Cena przeszczepu włosów obliczana jest na podstawie liczby unitów, jakie zostają przeszczepione w miejsce biorcze. Podczas konsultacji mam możliwość dokładnego obejrzenia łysiny i zaproponowania najlepszego rozwiązania pacjentowi.

Komentarze