Nie tylko parametry - wygląd nowoczesnych smartfonów

Nowoczesny smartfonWybór smartfona, który spełni nasze wymagania i potrzeby, wymaga przeanalizowania wielu czynników. Sprawność i funkcjonalność urządzenia zależą przede wszystkim od specyfikacji technicznej. Nie da się jednak ukryć, że smartfon musi też wyglądać - design telefonu wbrew pozorom również stanowi kryterium wyboru i nierzadko może przechylać szalę na korzyść konkretnego modelu.

Parametry i funkcje smartfona

Rodzaj systemu operacyjnego, procesor, rozdzielczość ekranu i typ wyświetlacza to tylko niektóre z parametrów smartfonów przyciągające uwagę znawców technologii. Należy doliczyć do nich także moduł łączności i transmisji danych, pojemność baterii, rozdzielczość matrycy w aparacie, pamięć RAM czy w końcu obecność dodatkowych funkcji, np. Dual SIM. O ile osoby znające się na rzeczy będą w dużej w mierze uzasadniały swój wybór właśnie zastosowanymi rozwiązaniami, o tyle nie będą one najważniejsze dla tych, którym wymienione pojęcia mówią niewiele.

Ci drudzy określą raczej swoje ogólne wymagania, do których należeć może np. obecność aparatu czy intuicyjna obsługa, i zwrócą uwagę na wygląd. Kształt, wygląd frontu i obudowy będą miały decydujący wpływ na ostateczny zakup.

Dlaczego wygląd ma znaczenie?

Smartfony pełnią dziś znacznie więcej funkcji niż dawniej pełniły ich poprzednicy - tradycyjne telefony komórkowe. Duże wyświetlacze przystosowane są do tego, by nie tylko pisać i odczytywać smsy, ale też robić efektowne zdjęcia, oglądać filmy, grać w gry czy surfować po internecie. Wszystko to sprawia, że używamy ich niemal na każdym kroku, wykorzystując je nie tylko do komunikacji, ale też pracy czy zabawy.

Nic więc dziwnego, że wygląd smartfona dla wielu osób ma znacznie. Jako akcesorium, z którego korzystamy intensywnie w wielu miejscach i sytuacjach, musi prezentować się efektownie, spełniając rolę stylowego dodatku.

Nowoczesny smartfon

Nowoczesny design smartfonów

Design nowoczesnych smartfonów zmierza w kierunku coraz to większych ekranów, co z kolei ogranicza możliwości ich stylistycznego zróżnicowania. Zawsze pozostaje jednak obudowa, która może wyróżniać telefon spośród innych. Ważną cechą jest przede wszystkim jej kolor, który nierzadko odbiega od standardowej czerni, bieli czy srebra. Wielu producentów oferuje smartfony w różnych wersjach kolorystycznych. Co więcej niektórzy dostarczają także zmienne obudowy w wielu odcieniach, które można błyskawicznie wymienić, dopasowując np. do ubrania - taką możliwość daje np. Motorola i jej nowoczesny smartfon Moto G.

Nowoczesny smartfon

Żółty, niebieski, czerwony, różowy, fioletowy czy złoty - to tyko niektóre z mniej popularnych barw smartfonów. Z myślą o kobietach, którym najczęściej przypisuje się zwracanie uwagi na design telefonu, powstają też obudowy dodatkowo zdobione - najczęściej dominują w tym wypadku delikatne wzory kwiatowe. Pewne znaczenie można przypisać także kształtowi telefonu i jego krawędziom, które mogą być łagodnie zaokrąglone bądź kanciaste. Elementem, który może spersonalizować wygląd niemal każdego smartfona jest również etui, które poza funkcją praktyczną, pozwoli wyrazić indywidualny styl posiadacza urządzenia.

Autor: www.euro.com.pl.

Komentarze