Niemiecka chemia gospodarcza - co warto wiedzieć?

Niemiecka chemia gospodarczaW Polsce utrzymuje się przekonanie o wysokiej jakości niemieckich produktów. Zaczynając od samochodów, sprzętów agd kończąc na środkach czystości. Dlaczego tak interesują nas rzeczy produkowane u naszych sąsiadów?

Powodów jest kilka. Kiedyś główną przyczyną korzystania z dobrodziejstw produkowanych za granicą był niedostatek w polskich sklepach. W tamtych czasach szczęściarzami byli ludzie, mający znajomych na zachodzie. Właśnie wtedy Polacy zaczęli zauważać znaczną różnicę pomiędzy chemią gospodarczą z Niemiec, a środkami dostępnymi w Polsce. Dlatego, nawet teraz, kiedy sklepowe półki uginają się od nadmiaru produktów różnego pochodzenia, chętnie sięgamy po niemieckie wyroby.

Czym różnią się niemieckie środki czystości?

Osoby, które ostatnio przestawiły się z proszków tworzonych na polski rynek, na te produkowane w Niemczech dostrzegają kilka znaczących różnic. W najczęściej wymienianych pojawia się bardziej intensywny zapach, dzięki któremu ubrania dłużej pozostają świeże. Następnym ważnym aspektem jest zwalczanie plam. Ubrania wyprane w niemieckiej chemii są czystsze, a trudne zabrudzenia łatwiej znikają. Dodatkowo należy wspomnieć o lepszej wydajności niemieckich środków. Jedno opakowanie proszku wystarcza na dłużej. Skąd jednak biorą się te wszystkie różnice?

Niemiecka chemia gospodarcza

Produkty są dopasowywane do rynku

Dlaczego proszki dostępne w Polsce inaczej piorą? Producenci podkreślają często, że różnica wynika z tego, że konsumenci na rynku niemieckim i polskim zachowują się inaczej. Niemcy przykładają dużą uwagę do instrukcji zamieszczonej na opakowaniu danego środka czystości. Natomiast Polacy podchodzą do tej sprawy z większą swobodą. Nasi zachodni sąsiedzi dopasowują ilość danego proszku do ilości prania i stopnia jego zabrudzenia. Podczas gdy my nie zwracamy na to aż takiej uwagi.

Poziom skoncentrowania produktu

W związku ze wspomnianymi wyżej nawykami konsumentów chemia niemiecka różni się od polskiej stopniem skoncentrowania. Dlatego nabywając proszek w oryginalnym niemieckim opakowaniu, możemy spodziewać się wyższej wydajności. Niezaprzeczalnym plusem bardziej skoncentrowanej formuły jest to, że niemieckiej chemii możemy używać w znacznie mniejszej ilości, a wciąż będzie działać.

Niemiecka chemia gospodarcza

Różnice w składzie produktu

Niestety część producentów wciąż stosuje zasadę, w imię której lepsze produkty trafiają na zachód, a gorsze na wschód. Dlatego w Polsce można czasami spotkać się z tym samym środkiem czystości, jednak czytając jego skład w Niemczech, znaleźlibyśmy pewne różnice. Na naszym rynku, niektóre środki czystości są produkowane z tańszych zamienników. Reasumując, wybierając oryginalne niemieckie opakowania, macie pewność, że Wasze środki są takie same, jak sąsiada zza zachodniej granicy.

Popularność niemieckiej chemii wciąż rośnie

Tendencje w Polsce się zmieniają, coraz częściej konsumenci zwracają uwagę na jakość i porównują ją z ceną. Nie zadowalają ich już produkty z półki: ważne, żeby było, nieważne jak dobre. Ludzie mają okazję porównywać środki pochodzące z różnych krajów i często stawiają na niemiecką chemię.

Gdzie kupić

Niemieckie środki czystości są teraz tak popularne, że można je kupić w wielu różnych miejscach. Szukać ich można w dedykowanych, lokalnych sklepach, na stoiskach na bazarze, w hurtowniach stacjonarnych czy też w internetowych, a nawet w wielkich marketach. Tyle możliwości zakupu to jeden z dowód świadczących, jak bardzo rozrósł się ten rynek.

Niemiecka chemia gospodarcza

Niemiecka chemia gospodarcza w Polsce

Większość Polaków przychylnie patrzy na niemieckie środki, ma o nich pozytywne opinie. W naszym kraju dużą popularnością cieszą się zarówno proszki o polskich odpowiednikach oraz takie, które nie są produkowane bezpośrednio na polski rynek.

Czy warto zainteresować się chemią gospodarczą z Niemiec? To już musicie ocenić sami. Biorąc pod uwagę entuzjastyczne podejście wielu ludzi, nie powinna być to strata pieniędzy. Poza tym patrząc na różne możliwości zakupu tych produktów, poszukiwania nie powinny zająć Wam dużo czasu. A kto wie? Może chemia gospodarcza z Niemiec na stałe zastąpi środki, których aktualnie używacie.

Artykuł został przygotowany dzięki wsparciu Europe Distribution Group Sp. z o.o. (b2b.europedg.pl).

Komentarze