Biotechnologie

GMO - organizmy genetycznie modyfikowane. Co to jest GMO?

Organizmy genetycznie modyfikowaneGMO - organizmy genetycznie modyfikowane. Co to jest GMO? Kilkadziesiąt lat temu to, co jest dziś oczywistością, było odległymi oderwanymi od rzeczywistości marzeniami. Nie inaczej było z ingerencją w geny organizmów, ba, kolejne kilka dekad wcześniej nie istniało pojęcie genu. Dzisiaj jednak w różnych ośrodkach naukowych trwają badania nad potencjałem, jaki kryje w sobie inżynieria genetyczna.

Więcej…

 

Osiągnięcia biotechnologii

Osiągnięcia biotechnologiiCoraz więcej dziedzin naszego życia jest dominowanych poprzez osiągnięcia nauki, a konkretnie biotechnologii. Dotyczą one medycyny, farmakologii, gospodarki a nawet żywności. Jak to przy nowych technologiach bywa, są ich zwolennicy a także masa przeciwników.

Więcej…

   

Biotechnologie

BiotechnologieWielu osobom wydaje się, że biotechnologia jest terminem nowym, powstałym wraz z rozwojem techniki, ale to nie do końca prawda. Owszem, na ten czas przypada jej największy rozkwit, ale biotechnologia była już wcześniej. Pierwszą, najważniejszą data w historii biotechnologii jest rok 1886, kiedy to Mendel ogłosił teorię dziedziczenia, która stała się później podstawą współczesnej genetyki.

Więcej…