Nanotechnologie

Co to jest nanotechnologia? Zastosowanie nanotechnologii

NanotechnologieNanotechnologia jest nauką, która zajmuje się tworzeniem określonych struktur na poziomie nanometrycznym, czyli poziomie atomów i cząsteczek.

Więcej…

 

Nanotechnologia i jej zastosowanie

NanotechnologiaSłyszymy ten termin coraz częściej i zastanawiamy się: co tak naprawdę oznacza? Czym jest nanotechnologia? Jest to ogólna nazwa całego procesu różnorodnych technik, których celem jest wytworzenie struktur manometrycznych, czyli bazujących na poziomie cząsteczek i pojedynczych atomów.

Więcej…

   

Nanotechnologia w życiu codziennym

Nanotechnologie w życiu - nanomateriałyNowoczesne technologie znajdują również zastosowanie w życiu codziennym.

Już podczas budowy domu można skorzystać z nowoczesnych tynków i farb z nanosrebrem, które wykazują właściwości przeciwgrzybicze i biobójcze. W przypadku wentylacji i klimatyzacji warto zastosować w swoich domach i miejscach pracy nowoczesne urządzenia wentylujące i filtry, które podnoszą komfort życia codziennego i pracy.

Więcej…

 

Nanotechnologia - nauka przyszłości

NanotechnologiaTermin nanotechnologia możemy rozumieć dwojako. Pierwsze rozumienie pochodzi od osoby fizyka Feynmana, który to sformułował wizję możliwości stworzenia urządzeń, które będą produkowały nowe przez składanie ich z pojedynczych atomów.

Więcej…