Para wodna niezastąpiona przy sprzątaniu

Czyszczenie parą wodnąPara wodna to idealny sposób na sprzątanie. Dzięki niej unikasz długiego polerowania i nierównej walki ze smugami na podłogach. W sprzedaży dziś dostępne są parowe mopy i myjki, które bez detergentów potrafią oczyścić wyjątkowo trudne zabrudzenia.

W każdym domu znajdzie się mop i odkurzacz. Odkurzacz, wyposażony w różnego rodzaju końcówki, kształtki i przeróżne funkcje pomaga utrzymać czystość, ale z drugiej strony nie zawsze daje daje radę w trudno dostępnych miejscach. Z kolei klasyczne mopy, czy te sznurkowe czy te z końcówkami z mikrofibry … cóż, zostawiają mokrą warstwę na powierzchni i smugi. Nie są również najdokładniejsze przy usuwaniu zanieczyszczeń. Trudno o zadowolenie po ich użyciu, dlatego wielu gospodyń jednak, wówczas, gdy zależy im na wyjątkowo dobrze umytych podłogach, myje je w sposób tradycyjny - miękką ściereczką i na kolanach. Wyszorowanie ozdobnych dekorów i zakamarków, porowatego gresu barwionego na jasno to pracochłonne zajęcie, a najgorsza jest świadomość, że za chwilę po ciężkiej pracy nie będzie śladu.

Para wodna contra detergent

Tymczasem, coraz bardziej popularne stają się parowe urządzenia myjące, które do sprzątania wykorzystują parę wodną, której ciśnienie i wysoka temperatura powalają nie tylko wyczyścić trudno dostępne zakamarki, ale też zdezynfekować powierzchnie. Urządzenia parowe, dostępne na rynku nadają się do czyszczenia okien, podłóg, niewielkich, trudno dostępnych zakamarków. Pozwalają wyczyścić dokładnie tapicerkę obiciową mebli czy dywany.

Jak to działa?

W zbiorniku urządzenia znajduje się woda, z której wytwarzana jest gorąca para. Para pod ciśnieniem wydostaje się czyszczącą dyszą, pozostawiając powierzchnię zdezynfekowaną i sterylnie czystą. Para nie zostawia zacieków, mokrych plam czy smug. Usuwa plamy, nawet trudne zabrudzenia, niweluje przykre zapachy, takie jak dym papierosowy czy zapach domowych zwierząt. Co ciekawe, do czyszczenia nie potrzebujesz żadnych detergentów. Zastosowania tych urządzeń są wszechstronne. Możesz czyścić toaletę, fugi między płytkami. Dają sobie radę z rdzą oraz kamieniem, ze starym tłuszczem w kuchni czy piekarniku. Nadają się do mycia podłóg nie tylko z gresu czy terakoty, ale też paneli lub drewna. Doskonale czyszczą armaturę, kabiny prysznicowe, zlewy czy umywalki.

Wybór odpowiedniego urządzenia

Do wyboru są mopy parowe, które czyszczą podłogi i dywany, niektóre można równocześnie przekształcić w małą, poręczną myjkę do małych powierzchni, w sprzedaży są też parownice, o bardzo wszechstronnym zastosowaniu. Parownice charakteryzują się większą mocą, oraz zdecydowanie lepszą wydajnością. Decydując się na kupno urządzenia parowego warto pomyśleć nad tym, aby służyło długo i było jak najbardziej wszechstronne. Im więcej dostępnych końcówek czyszczących, dodatkowych nakładek, tym bardziej wszechstronne urządzenie. Wymienne szczotki i końcówki pozwalają na sprzątanie każdej powierzchni podłogi,kafelki, urządzenia AGD, okna, dywany, meble i żaluzje.To,co nimi wyczyścisz, zależy od końcówek, ale parą można posprzątać cały dom, bez zmieniania wody, detergentów, i przyrządów. Ich atutem jest brak środków chemicznych, co jest istotne zwłaszcza dla alergików.

Wszechstronne zastosowanie

Firmy sprzątające, posiadające na wyposażeniu urządzenia parowe, zajmują się również sprzątaniem po remontach i podczas przygotowywania domu do sprzedaży. Parownice ułatwiają zadanie. Należy pamiętać, że wysokość ciśnienia, pod jakim wyrzucana jest par wodna, pozwala na wyczyszczenie powierzchni bez uszkodzeń, a równocześnie bardzo dokładnie. Para odtłuszcza i dezynfekuje czyszczone powierzchnie.

Autor: www.sprzatanie-krakow.pl.

Komentarze

Nicka
Mam parownicę Ariete i jest super, sprząta doskonale i dezynfekuje, a alergia u mojej córeczki przestała występować