Plastyka powiek na opadające powieki

Plastyka powiekWraz z wiekiem skóra na twarzy zaczyna tracić swoją jędrność i elastyczność, na co wpływ ma głównie zmniejszenie się ilości włókien kolagenowych. Najbardziej uwidacznia się to w miejscach, w których skóra jest bardzo cienka i delikatna, czyli na powiekach. Mięśnie, które odpowiedzialne są za unoszenie brwi, stają się osłabione, przez co u wielu kobiet pojawia się problem z opadającą powieką. Wpływa to bardzo niekorzystnie nie tylko na samopoczucie, ale również na zdrowie.

Opadająca powieka sprawia bowiem, iż kobiety czują się mniej atrakcyjne, a do tego mogą zmagać się z problemem pogarszającego się widzenia. Niestety odpowiednio wykonany makijaż nie jest w stanie pozbyć się problemu, dlatego też konieczne może się okazać wykonanie zabiegu, który przeprowadzany jest w wielu gabinetach medycyny estetycznej. Co na opadające powieki można jednak zastosować? W tym przypadku najlepiej sprawdzi się plastyka powiek, której efekty widoczne są niemal natychmiast. Co jednak warto wiedzieć o tym zabiegu?

Czy jest plastyka powiek?

Blepharoplastyka, czyli plastyka powiek to zabieg, który polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz skóry nie tylko z górnej powieki, ale również z dolnej. Dzięki takiemu zabiegowi można w znaczący sposób poprawić nie tylko wygląd zewnętrzny, ale również samopoczucie każdej pacjentki.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Z zabiegu plastyki powiek może skorzystać każda osoba, która zmaga się z problemem starzenia się skóry wokół oczu, chciałaby odmłodzić wygląd swojej twarzy, a także ma problemy z prawidłowym widzeniem w związku z opadającą na oczy powieką.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Niestety z zabiegu nie mogą skorzystać osoby, które zmagają się z takimi chorobami jak cukrzyca, niedokrwistość, skaza naczyniowa, a także ropne stany zapalne, które pojawiają się na skórze.

Przygotowanie do zabiegu

Przed podjęciem decyzji o przeprowadzeniu zabiegu konieczna jest konsultacja okulistyczna, aby lekarz mógł wykluczyć ewentualne przeciwwskazania takie jak choroby oczu. Niezwykle ważne jest również wykonanie wszystkich niezbędnych badań, a następnie lekarz powinien przedstawić plan działania. Na kilka dni przed zabiegiem konieczne jest zaprzestanie przyjmowania leków, które rozrzedzają krew. Nie jest również wskazane palenie papierosów, dlatego tez lepiej z niego zrezygnować na dobre.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg zazwyczaj trwa około 1,5 godziny i wykonywany jest zarówno na górnej, jak i dolnej powiece. W przypadku powieki górnej usunięciu ulega nadmiar skóry, natomiast w przypadku powieki dolnej konieczne jest napięcie zewnętrznego kąta oka. W przypadku standardowego zabiegu lekarz wykonuje nacięcie wzdłuż zgięcia powieki, a następnie usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej oraz skóry. Jeśli chodzi natomiast o powiekę dolną, to cięcie przeprowadzane jest pod linią rzęs.

Jak wygląda rekonwalescencja?

Tuż po zabiegu skóra wokół powiek może być obrzęknięta i mogą pojawić się problemy z poprawnym widzeniem. Może to się objawiać np. nadwrażliwością na światło, zaczerwienieniem lub drętwieniem powiek. Nie należy się tym jednak przejmować, ponieważ wspomniane dolegliwości to norma i zazwyczaj ustępują one po kilku dniach. W czasie rekonwalescencji należy w odpowiedni sposób dbać o powieki, co oznacza, iż należy je bardzo delikatnie oczyszczać, a także stosować specjalne krople, które powinny zostać przepisane przez lekarza. Po przeprowadzonym zabiegu plastyki powiek nie należy pocierać oczu, a także nie jest wskazane stosowanie szkieł kontaktowych. W przypadku pojawienia się obrzęku można stosować zimne okłady, które powinny przynieść sporą ulgę.

Jakie są efekty zabiegu plastyki powiek?

Efekty zabiegu pojawiają się od razu, jednak, aby w pełni cieszyć się nieopadającą powieką, należy uzbroić się w cierpliwość, aby wszystko się zagoiło. Twarz po zabiegu odzyskuje młodzieńczy wygląd, jednak warto pamiętać o tym, iż blizny powinny zniknąć po około 6 miesiącach.

Autor: www.chirurgplastyczny-krakow.pl.

Komentarze

Kasia
Mi nadmiar skóry bardzo opadał na oczy i ciągle wyglądałam jakby spała. Poszłam z tym do klinika Galena w Bielsko Białej https://klinikagalena.pl/ i polecono mi , że może wykonać zabieg usunięcia nadmiaru skóry z powiek, dzięki czemu będę lepiej wyglądała. Zabieg zrobiłam i jestem z niego zadowolona, dużo młodziej wyglądam i efekt estetyczny jest bardzo zadowalający.