Poznaj zalety soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktoweWiele osób boryka się z różnego typu wadami wzroku, które wymagają noszenia okularów. Nie każdemu jednak uśmiecha się nakładanie ich na twarz. Jest to nie tylko niewygodne, ale i często nie dodaje uroku. Na szczęście nie jesteśmy skazani na noszenie okularów, gdyż dostępne są soczewki kontaktowe i to w wielu wariantach, dzięki czemu każdy znajdzie produkt spełniający jego indywidualne potrzeby i oczekiwania.

Czy rzeczywiście warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Miękkie czy też twarde szkła kontaktowe?

Na rynku dostępne są zarówno soczewki kontaktowe w wersji miękkiej, jak i twardej. Ich wybór powinien zostać skonsultowany z okulistą. Te pierwsze wykonane są z hydrożelu lub silikonowego hydrożelu, a ich stopień uwodnienia wynosi do 75%. Można po nie sięgać zarówno do korekty i leczenia wzroku, jak i w celach kosmetycznych (do zmiany koloru tęczówki oka). Soczewki miękkie mogą być noszone w systemie dziennym czy też bez zdejmowania przez określony okres czasu. Inną opcją są soczewki twarde z tworzywa organicznego. Charakteryzują się one znaczną przepuszczalnością tlenu, mniejszymi rozmiarami i większą trwałością. Niestety w ich przypadku wymagany jest dłuższy okres zaadaptowania się oka.

Dlaczego warto zdecydować się na noszenie soczewek kontaktowych renomowanej firmy?

Soczewki acuvue oasys - https://www.optiva.pl/p,acuvue-oasys-z-hydraclear-plus-6-szt,2015.html cieszą się coraz większą popularnością. Na ich korzyść przemawia to, że są łatwo dostępne, lekkie, wygodne, zapewniają szerokie pole dobrego widzenia, pozwalają na noszenie okularów słonecznych, sprawdzają się niezależnie od warunków pogodowych i zapewniają swobodne uprawianie aktywności fizycznej. Nie są to jednak zwykłe soczewki. Na tle zwykłych soczewek wyróżnia je to, że działają jak naturalny film łzowy. Można wobec tego zredukować dokuczliwy dyskomfort i podrażnienie oczu na skutek suchego powietrza/klimatyzacji oraz uczucie zmęczonych oczu. Zaletą tego produktu jest także to, że świetnie blokuje większość promieniowania UVA i UVB, chroniąc oczy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Dostępne są zarówno w wersji dla osób borykających się z krótkowzrocznością, jak i dla osób z nadwzrocznością. W zależności od wybranego przez nas opakowania, może ono zawierać 6, 12 lub 24 soczewek.

Komentarze