Nauka, Rozwój, Postęp

Inteligentne powłoki w dziedzinie farb i lakierów

Inteligentne powłokiWedług analiz NanoMarkets LC, wartość globalnego rynku "inteligentnych" powłok wynosi obecnie ok. 290 mln dol. Producenci dodatków do powłok malarskich i lakierniczych prześcigają się w pomysłach na ulepszenie końcowych produktów. Niektóre z tych innowacji mają szansę prawdziwie zrewolucjonizować rynek.

Więcej…

 

Laserowa korekcja wady wzroku - metody, zalety, wady

Laserowa korekcja wady wzrokuWady wzroku na co dzień korygujemy nosząc okulary lub soczewki kontaktowe. Alternatywą dla tych rozwiązań jest laserowa korekcja wady wzroku. Cieszą się one coraz większą popularnością, ponieważ dzięki temu zabiegowi możemy całkowicie pozbyć się okularów lub znacznie zmniejszyć moc noszonych szkieł. Zabieg jest krótki i bezbolesny, a prawidłowa ostrość widzenia wraca szybko.

Więcej…

   

Zaćma - nowoczesne metody leczenia

ZaćmaZmętnienie soczewki oka, czyli zaćma to bardzo częsta choroba oczu. W większości przypadków dotyczy ona osób starszych (po 60 roku życia), jednak zdarzają się również zachorowania wśród osób młodych, a nawet małych dzieci. Niestety choroba ta nieleczona prowadzi do całkowitej utraty wzroku.

Więcej…

 

Jak działa ogniwo fotowoltaiczne?

Ogniwo fotowoltaiczneFotowoltaika z roku na rok jest coraz bardziej popularna. Wydaje się, że jest również jedną z najbardziej obiecujących gałęzi energetyki. Dlaczego jednak uzyskujemy energię z promieni słonecznych? Najważniejszym elementem każdej elektrowni słonecznej jest ogniwo fotowoltaiczne. W poniższym artykule dowiesz się z czego zbudowane jest takie ogniwo oraz poznasz zasadę jego działania.

Więcej…

   

Więcej artykułów…