Nauka, Rozwój, Postęp

Poznaj zalety soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktoweWiele osób boryka się z różnego typu wadami wzroku, które wymagają noszenia okularów. Nie każdemu jednak uśmiecha się nakładanie ich na twarz. Jest to nie tylko niewygodne, ale i często nie dodaje uroku. Na szczęście nie jesteśmy skazani na noszenie okularów, gdyż dostępne są soczewki kontaktowe i to w wielu wariantach, dzięki czemu każdy znajdzie produkt spełniający jego indywidualne potrzeby i oczekiwania.

Czy rzeczywiście warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Więcej…

 

Fizyka teoretyczna i doświadczalna

Najprościej fizyka dzieli się na fizykę teoretyczną i doświadczalną.

Fizyka teoretyczna to taki sposób uprawniania fizyki, który polega na matematycznym opisywaniu praw przyrody, ale również na tworzeniu i późniejszym rozszerzaniu teorii. Wnioski, jakie z nich wypływają można sprawdzić doświadczalnie. Bardzo dobrym przykładem jest tu fizyka matematyczka. Opisywane przez nią zjawiska są zaczerpnięte między innymi z aksjomatyki matematycznej. Sprawdzaniem tych wszystkich praw w praktyce zajmuje się fizyka doświadczalna. Jest to taki sposób uprawnia fizyki, który polega na wykonywaniu szczegółowych programów.

Więcej…

   

Ciekawostki astronomiczne

Fizyka jest nierozerwalnie związana z astronomią. W kosmosie dzieje się bardzo wiele interesujących rzeczy. Z pewnością nie wszyscy wiedzą, co odróżnia Uran i Wenus od innych planet?

Odpowiedź brzmi: wsteczny ruch względem innych ciał niebieskich. Do dziś nikt nie wie, dlaczego tak jest. To jedna z najciekawszych i najbardziej tajemniczych zagadek astronomicznych. Dodatkowo, Wenus jest najgorętszą planetą w Układzie Słonecznym. Tamtejsza temperatura dochodzi nawet do 470 stopni Celsjusza! Jeśli chodzi o najsilniejsze wiatry w Układzie Słonecznym to z pewnością można stwierdzić, że najmocniej wieje na Neptunie.

Więcej…

 

Ciekawe eksperymenty fizyczne

Wiele osób uważa, że fizyka jest nudna, ale to nieprawda. W tej dziedzinie wiedzy przeprowadzało się i przeprowadza nadal bardzo ciekawe eksperymenty.

Wiele z nich nazywa się nawet najpiękniejszymi eksperymentami fizyki, ponieważ wiele wniosły do rozwoju tej dziedziny wiedzy. Te eksperymenty wykonywali zazwyczaj słynni badacze, fizycy, astronomowie.

Więcej…

   

Więcej artykułów…