Informatyka i Telekomunikacja

Jak wybrać hosting pod Wordpress?

HostingZakładając własną witrynę na WordPressie musimy dopilnować o właściwy hosting. Wybór hostingu oddziałuje na wiele elementów rankingowych Google na przykład jak szybkość ładowania witryny. Czym musimy się kierować przy doborze odpowiedniego hostingu? Rozpocznijmy od podstaw.

Więcej…

 

Zapora sieciowa. Wszystko o firewall

Zapora sieciowaFirewall to oprogramowanie pozwalające zabezpieczyć nasze komputery i serwery przed atakami, które w dzisiejszych czasach zdarzają się co kilka minut. Firewall pozwala określić, które z elementów sieci są godne zaufania i odpowiednio filtrować dostęp do sieci lokalnej. Dlaczego firewall jest koniecznością i jak odpowiednio z niego korzystać?

Więcej…

   

Wpływ informatyki na rozwój społeczeństwa informacyjnego

Rozwój społeczeństwa informacyjnegoSzybki rozwój technologii informacyjnych i komunikacyjnych przyczynił się do dużych zmian w XX, XXI wieku, miały one również duży wpływ na wymagania współczesnego społeczeństwa. Znaczny wzrost znaczenia informacji i usług elektronicznych w gospodarce, administracji publicznej oraz w codziennym życiu człowieka ukształtował nowy trend w środowisku społecznym - tzw. społeczeństwa informacyjnego.

Więcej…

 

Historia Internetu

Historia internetuInternet - niczym nieograniczone źródło wiedzy, poradników, gier, filmów i muzyki. Niezastąpiony sposób komunikowania się z ludźmi na całym świecie. Doskonały sposób na reklamę dla małych i dużych firm. Dzisiaj bez Internetu nie wyobrażamy sobie życia. W jaki sposób została stworzona ta potężna maszyna? Od kiedy dokładnie możemy się cieszyć siecią? Przyjrzyjmy się historii tego fascynującego odkrycia.

Więcej…