Informatyka i Telekomunikacja

Dlaczego blokady regionalne są stosowane w Internecie?

Problem blokad regionalnych"Przepraszamy. Z uwagi na ograniczenia licencyjne materiał jest niedostępny w kraju, z którego się łączysz", "Materiał jest niedostępny w Twoim kraju" - kojarzysz chociaż jedną sytuację, w której zobaczyłeś tego typu napis zamiast oczekiwanej treści? Nie jest to żaden błąd czy problem systemowy, a celowe działanie i to nie władz w danym kraju, a w dużej mierze samych producentów czy autorów.

Więcej…

 

Jak wybrać hosting pod Wordpress?

HostingZakładając własną witrynę na WordPressie musimy dopilnować o właściwy hosting. Wybór hostingu oddziałuje na wiele elementów rankingowych Google na przykład jak szybkość ładowania witryny. Czym musimy się kierować przy doborze odpowiedniego hostingu? Rozpocznijmy od podstaw.

Więcej…

   

Zapora sieciowa. Wszystko o firewall

Zapora sieciowaFirewall to oprogramowanie pozwalające zabezpieczyć nasze komputery i serwery przed atakami, które w dzisiejszych czasach zdarzają się co kilka minut. Firewall pozwala określić, które z elementów sieci są godne zaufania i odpowiednio filtrować dostęp do sieci lokalnej. Dlaczego firewall jest koniecznością i jak odpowiednio z niego korzystać?

Więcej…

 

Wpływ informatyki na rozwój społeczeństwa informacyjnego

Rozwój społeczeństwa informacyjnegoSzybki rozwój technologii informacyjnych i komunikacyjnych przyczynił się do dużych zmian w XX, XXI wieku, miały one również duży wpływ na wymagania współczesnego społeczeństwa. Znaczny wzrost znaczenia informacji i usług elektronicznych w gospodarce, administracji publicznej oraz w codziennym życiu człowieka ukształtował nowy trend w środowisku społecznym - tzw. społeczeństwa informacyjnego.

Więcej…