Ultradźwiękami w tkankę tłuszczową i cellulit!

Kawitacja ultradzwiękowaZ nadmiarem tkanki tłuszczowej, zlokalizowanej w konkretnych partiach ciała, można walczyć na różne sposoby. Zanim jednak sięgniemy po ostateczność, czyli inwazyjne metody, warto najpierw wypróbować kurację gabinetową, która bezboleśnie zredukuje zbędne kilogramy oraz wymodeluje sylwetkę. Takim zabiegiem jest kawitacja ultradźwiękowa, zwana też liposukcją niechirurgiczną.

Niekiedy tkanka tłuszczowa w okolicach ud, pośladków, bioder czy nawet ramion jest bardzo oporna na lekkostrawną dietę oraz intensywne ćwiczenia fizyczne. Nie oznacza to jednak, że aby usunąć mankamenty naszego ciała, jesteśmy wtedy zmuszeni do sięgnięcia np. po chirurgiczne metody redukowania zbędnych kilogramów. W dzisiejszych czasach gabinety kosmetyczne oferują różne kuracje wyszczuplające i modelujące, które są bezpieczne, bezbolesne i przede wszystkim w pełni bezinwazyjne. W takich okolicznościach świetnie sprawdzają się m.in. ultradźwięki. Ich działanie pozwala na rozbicie oraz usunięcie komórek tłuszczowych z wybranych partii ciała.

Co zapewnia zjawisko kawitacji?

Wykonanie tego zabiegu wyszczuplającego jest możliwe dzięki urządzeniu, które emituje ultradźwięki o częstotliwości 40 kHz. Ich działanie wywołuje z kolei zjawisko kawitacji, tzn. wytwarza energię uszkadzającą komórki tłuszczowe. Co ważne, ultradźwięki nie mają negatywnego wpływu na inne tkanki i narządy w obszarze poddawanym kuracji. Po ich zastosowaniu komórki tłuszczowe zostają rozbite, a następnie przetransportowane do wątroby, gdzie ulegają naturalnemu procesowi przemiany materii. W pewnym uproszczeniu można więc napisać, że kawitacja ultradźwiękowa nie tylko redukuje zbędne kilogramy, ale też stymuluje metabolizm.

Kawitacja ultradzwiękowa

Warto zaznaczyć, że omawiana tu metoda znajduje również zastosowanie przy zmniejszaniu cellulitu. W tym przypadku duże znaczenie ma jednak postępowanie zgodne z zaleceniami kosmetologa, który wykona zabieg. Niemniej, kawitacja ultradźwiękowa z pewnością nie jest sposobem na leczenie otyłości. Najczęściej stosuje się ją w celu wymodelowania konkretnych partii ciała, w których zalegają komórki tłuszczowe. Co więcej, głównie ze względu na omówione wcześniej zjawisko kawitacji i towarzyszącą mu energię, zabiegu nie przeprowadza się w okolicach głowy, szyi oraz klatki piersiowej.

Samodzielnie lub w połączeniu z innymi kuracjami

Ile zabiegów kawitacji ultradźwiękowej zapewnia najlepsze rezultaty? Program kuracji, tzn. liczba wizyt oraz ich częstotliwość, jest zależny od kilku czynników. Znaczenie ma na pewno partia ciała, w której przeprowadzana jest kuracja wyszczuplająca. A w szczególności to, jak duży jest stopień nagromadzenia tkanki tłuszczowej w tym obszarze. Dlatego w jednym przypadku wystarczające okaże się wykonanie 5 zabiegów, a w drugim zadowalające rezultaty przyniesie dopiero 10 spotkań w gabinecie. Zazwyczaj jednak kawitację ultradźwiękową można powtarzać dosyć często, co 2-3 dni. Dlatego też pełna terapia, składająca się nawet z około 10 wizyt, nie zajmuje zbyt dużo czasu.

Kawitacja ultradzwiękowa

Osobną kwestią jest to, że program kuracji z ultradźwiękami można wzbogacić o inne metody wyszczuplające i modelujące. Taką kawitację łączy się często z falami radiowymi (RF), które zapewniają m.in. ujędrnienie i uelastycznienie obszaru zabiegowego. Można też wtedy wykonać endermologię LPG - w celu przyspieszenia procesu wydalania rozbitych komórek tłuszczowych z organizmu.

Zabieg z ultradźwiękami - jakie zalecenia są ważne?

Niewątpliwym atutem kawitacji ultradźwiękowej jest to, że nie trzeba się specjalnie przygotowywać do rozpoczęcia takiej kuracji odchudzającej. Przed wizytą w gabinecie warto jedynie zwiększyć ilość płynów przyjmowanych każdego dnia. Ponadto, modelowaniu sylwetki przy zastosowaniu ultradźwięków towarzyszy niewiele zaleceń pozabiegowych. W spotęgowaniu efektów końcowych kuracji pomoże z pewnością lekkostrawna dieta (uboga w tłuszcze) oraz wzmożona aktywność fizyczna, np. na siłowni. Warto też wtedy wypijać co najmniej 2 litry wody dziennie. Natomiast w przypadku redukowania cellulitu, po wizycie w gabinecie zaleca się stosowanie balsamów ujędrniających skórę.

Źródło: www.qclinique.pl.

Komentarze