Wady i zalety różnych sposobów opłaty za paczkę?

PaczkomatPowstanie i rozwój firm kurierskich zdecydowanie usprawnił proces wysyłania paczek. Korzystanie z poczty w celu nadania przesyłki zostało zastąpione przez możliwość odbioru jej przez kuriera z naszych rąk, bez wychodzenia z domu. Zaletą takich rozwiązań jest również możliwość wybrania opcji, które są dla nas atrakcyjne, w tym nie tylko rodzaju przesyłki, ale również sposoby zapłaty.

Bezpiecznie i korzystnie, ale czy dla każdego?

Przesyłka za pobraniem polega na wysłaniu towaru, za który adresat zapłaci dopiero przy odbiorze. Dla adresata jest to jedna z najbardziej bezpiecznych opcji, ponieważ nie ma ryzyka, że przeleje pieniądze na rachunek bankowy nadawcy, który tego towaru nie wyśle lub po jego otrzymaniu okaże się, że jest uszkodzony lub niezgodny z opisem.

Rozwiązanie to jednak ma również minusy, ponieważ nadawca musi czekać przez wyznaczony przez firmę kurierską czas, aż pieniądze z pobrania do niego wrócą. Firmy, taki jak Sendit mają terminy w regulaminie, które wskazują, w jakim okresie można spodziewać się przelewu. Zazwyczaj jest do od 7 do 14 dni.

Dla nadawcy paczka za pobraniem może stanowić również zaletę. Jeśli prowadzi sklep internetowy, po wprowadzeniu takiego rodzaju przesyłki może spodziewać się wzrostu sprzedaży. Klienci chętnie decydują się na pobranie, szczególnie w przypadku sklepów, które dopiero zostały uruchomione.

Brak ryzyka tylko w przypadku sprawdzonych firm

Korzystając z przesyłek, w których płaci się za towar z góry należy zachować ostrożność. Duża ilość oszustw w sieci nie powinna wpływać na rezygnację z tej metody płatności, ale powinna też zwrócić uwagę i zastanowić się nad wykonaniem przelewu, jeśli coś wzbudzi nasze wątpliwości. Przed dokonaniem zakupu warto upewnić się, czy na temat danego sklepu czy osoby nie znajdą się negatywne opinie w sieci. Jeśli zamawia się ze sprawdzonych źródeł przesyłka ma same korzyści, gdyż nadawca ma pieniądze od razu, a adresat szybciej otrzyma swoje zamówienie. Przesyłka z płatnością z góry jest również tańsza niż przesyłka za pobraniem.

Komentarze