Wampirzy lifting, czyli terapia osoczem bogatopłytkowym

Terapia osoczem bogatopłytkowymPo 25 roku życia skóra na twarzy zaczyna stopniowo tracić swoją elastyczność oraz jędrność, przez co zaczynają pojawiać się na niej pierwsze zmarszczki. Niestety przy pomocy nawet najdroższych kosmetyków procesu tego nie da się niestety zatrzymać. W takim przypadku warto zatem skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, które dają bardzo dobre efekty. Jednym z najmniej inwazyjnych zabiegów jest wampirzy lifting wykorzystujący osocze bogatopłytkowe poprane z krwi pacjentki. Czym jednak jest osocze bogatopłytkowe i co należy wiedzieć o samym zabiegu?

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe to krwiopochodna substancja, którą otrzymuje się poprzez odwirowanie z krwi pacjentki. W uzyskanym preparacie znajduje się bardzo dużo czynników wzrostu, które stymulują skórę do produkcji kolagenu oraz nowych naczyń krwionośnych. dzięki temu twarz odzyskuje swój blask, a proces starzenia się skóry zostaje na jakiś czas zatrzymany.

Kto może zdecydować się na zabieg?

Zabieg przy użyciu osocza bogatopłytkowego wskazany jest przede wszystkim w przypadku osób, które chciałyby zmniejszyć widoczność zmarszczek na twarzy. Taki zabieg polecany jest również alergikom, którzy uczuleni są na substancje znajdujące się w tradycyjnie stosowanych wypełniaczach. Preparat, który pozyskiwany jest z krwi pacjentki, jest całkowicie bezpieczny i jego zastosowanie nie niesie za sobą wystąpienia reakcji alergicznej. Zabieg osoczem bogatopłytkowym to świetna alternatywa dla botoksu, po którym twarz może wyglądać bardzo nienaturalnie.

Wskazania do zabiegu

Zabieg osoczem bogatopłytkowym może być wykorzystany w celu poprawy wyglądu policzków, ust, szyi, okolic oczu, fałd nosowo-wargowych, dłoni oraz skóry głowy (w celu zapobiegnięcia nadmiernemu wypadaniu włosów). Najczęściej wykorzystuje się go w celu zmniejszenia widoczności zmarszczek, które wraz z wiekiem zaczynają pojawiać się na twarzy.

Przeciwwskazania do zabiegu

Pomimo tego, iż zabieg osoczem bogatopłytkowym jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia, to jednak nie może zostać przeprowadzony u kobiet w okresie ciąży i karmienia z piersią, a także u osób walczących z nowotworami, chorobami krwi, a także w trakcie leczenia antykoagulantami.

Jak wygląda zabieg?

W celu uzyskania jak najlepszych efektów wampirzy lifting powinien być stosowany w serii co najmniej 3-4 zabiegów w równych odstępach czasowych. Każdy zabieg składa się zwykle z trzech etapów. W pierwszym etapie od pacjentki zostaje pobrana krew, jednak przed zabiegiem należy pamiętać o tym, aby być na czczo. W drugim etapie konieczne jest pozyskanie bogatopłytkowego koncentratu, dlatego tez pobraną krew należy umieścić w specjalnej wirówce. Po odwirowaniu krwi otrzymuje się bogatopłytkowe osocze, które następnie zostaje zaaplikowane w miejsca poddawane zabiegowi. Taki zabieg trwa zazwyczaj od kilkunastu do kilkudziesięciu minut i w przypadku osób, które są nadwrażliwe na ból, możliwe jest zastosowanie znieczulenia.

Efekty zabiegu i zalecenia

Efekty zabiegu osoczem bogatopłytkowym widoczne są po dwóch tygodniach, ponieważ tuż po zabiegu twarz może być obrzęknięta i zaczerwieniona. Tuż po przeprowadzonym zabiegu nie należy przez jakiś czas wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych, jednak nie jest również wskazana aktywność fizyczna oraz wizyta w saunie, czy też na basenie. Jeśli chodzi natomiast o to, jak długo efekty utrzymuję się na skórze, to warto wiedzieć o tym, iż ten okres wynosi najczęściej około 6 miesięcy. W tym czasie nie należy stosować na twarz innych zabiegów, ponieważ może się to odbić negatywnie na jej wyglądzie. Dzięki zabiegowi przy użyciu osocza bogatopłytkowego skóra odzyskuje swoją jędrność i elastyczność, ulega poprawie jej ukrwienie, a także dochodzi do wygładzenia zmarszczek mimicznych. W przypadku przeprowadzenia zabiegu na skórze głowy dochodzi do regeneracji oraz wzmocnienia włosów, dzięki czemu kosmyki przestają wypadać i stają się mocne jak nigdy wcześniej.

Autor: www.drlidiarajzer.pl.

Komentarze

Powracająca
Normalne kobiety też mogą robić wampirzy lifting, to nic strasznego tylko tak wygląda zaraz albo w trakcie. Ja robiłam w VESUNIE w Krakowie i nie mam żadnych zastrzeżeń.
Bożena
Ja robiłam wampirzy lifting w Vesunie i uważam, ze to naprawdę dobre rozwiązanie, bolało mimo znieczulania, ale to normalne