Zaczerwienienia na twarzy? Walcz z nimi!

Zaczerwienienia na twarzyWystępujące na twarzy zaczerwienienia są związane z osłabionymi naczynkami krwionośnymi. Żeby je zwalczyć, należy skupić się na głównym problemie i wzmocnić to, co w skórze niedomaga. Pomoże odpowiednia pielęgnacja i zmiana stylu życia.

Skąd to się bierze?

Zaczerwienienia na twarzy spowodowane są kilkoma czynnikami. Zawsze jednak mają związek z nadreaktywnością naczyń krwionośnych w skórze - gdy te rozszerzają się za szybko, na buzi widać czerwone zmiany. Po chwili wszystko wraca do normy. Im dłużej jednak problem występuje, tym bardziej widoczne stają się te ataki. Wzrasta tez ryzyko, że któregoś razu zmiany się nie cofną i zaczerwieniona twarz zostanie z nami na zawsze.

Żeby ograniczyć ryzyko, warto poważnie zastanowić się nad swoim trybem życia. Jest kilka czynników, które mają wpływ na ewentualne pogorszenie się objawów. Do najczęstszych należą m.in. promienie UV, zanieczyszczone powietrze, jedzenie, stres. Zwróćmy uwagę na to, jak wygląda nasz dzień, ograniczmy spożycie kawy i ostrych potraw, walczmy ze stresem, nauczmy się relaksować. Silne emocje pogarszają tylko sytuację. Wraz z wiekiem skóra także staje się bardziej podatna na takie zmiany.

Jak z nim walczyć?

Na szczęście istnieją metody na to, by zapobiegać zaczerwieniu na twarzy i neutralizować to nieestetyczne zjawisko. Pomocne składniki znajdziemy w kosmetykach pielęgnacyjnych. Na liście składników trzeba szukać m.in. witaminy C, które wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych czy witaminy B o działaniu ochronnym, a także diosminy czy żurawiny, które działają wzmacniająco na naczynka.

Trzeba pamiętać również o solidnym demakijażu. Przy cerze zagrożonej czerwienieniem dobrze jest zainwestować w specjalne preparaty niewymagające spłukiwania wodą. Codziennie też nakładajmy specjalne kremy zapobiegające zaczerwienieniom, używajmy delikatnych produktów oczyszczających, chrońmy skórę przed promieniowaniem UV. Nie zaszkodzi wizyta u dermatologa, który podpowie najlepszą pielęgnację. W niektórych przypadkach może również zalecić specjalistyczne zabiegi, m.in. laserowe, które pomogą walczyć z niechcianą przypadłością.

A oprócz tego dobra, bogata w witaminy dieta, unikanie stresu i rozsądne gospodarowanie czasem i przestrzenią. Im mniej gwałtownych zmian temperatur i intensywnych emocji, tym lepiej dla wyglądu naszej skóry. Dajmy sobie szansę na relaks - w połączeniu z dobrymi kosmetyki pomoże on pokonać zaczerwienioną twarz.

Komentarze