Science fiction - 8 mniej popularnych seriali, wartych obejrzenia

Science fictionPopularne i mocno nagłaśniane seriale science fiction są z reguły najchętniej wybierane do obejrzenia. Reklama i marka robią swoje, co przekłada się na wysoką oglądalność. Zresztą nie jest łatwo innym konkurować z produkcjami osadzonymi w uniwersach Marvela, DC, "Star Wars" czy "Star Trek". Nie oznacza to automatycznie, że te mniej znane są słabsze. Warto też je poznać i poniżej znajduje się ich lista.

Seriale science fiction - które z mniej znanych propozycji są godne uwagi?

Przy tworzeniu tego zestawienia uwzględnione zostały seriale stworzone w ostatnich latach. Potrafią one przyjemnie zaskoczyć i nie raz udowadniają, że są tak samo interesujące, jak te topowe. Mogą idealnie sprawdzić się w sytuacji, kiedy nie ma się pomysłu co obejrzeć lub ma się ochotę na coś innego. Przedstawione zostały one alfabetycznie bez numeracji sugerującej, które z nich są lepsze od pozostałych. Niech osoby uwielbiające seriale science fiction same zdecydują, które z tych produkcji są według nich najciekawsze.

Avenue 5 - kiedy kosmiczna podróż nie przebiega zgodnie z planem

Wszystko miało pójść gładko, a kosmiczny rejs kusił niezapomnianą przygodą. Właśnie na to liczyli turyści, jak i załoga statku wycieczkowego Avenue 5 do czasu, kiedy pojawiły się problemy. Kosmos to nieprzewidywalne miejsce i w trakcie podróży dochodzi do wydarzenia, które diametralnie zmienia sytuację. Statek zostaje wyrzucony z kursu, a rejs międzyplanetarny zaplanowany na 8 tygodni ma potrwać? 3 lata. Problem w tym, że zapasów nie przewidziano na tak długi czas, a kłopotów tylko przybywa. Załoga Avenue 5 musi utrzymać porządek na statku wypełnionym zepsutymi, bogatymi i zasmarkanymi turystami. Nie brakuje przy tym wielu zabawnych i zwariowanych zdarzeń, a w obsadzie są m.in.: Hugh Laurie ("Czarna Żmija", "Dr House", "Nocny recepcjonista") i Zachary Woods ("Dolina Krzemowa").

Cudzoziemianie - czyli na wesoło o uprowadzeniach przez kosmitów

Podobnie jak wcześniejszy serial science fiction tak i ten posiada wiele wątków humorystycznych. Krótkie odcinki trwające ok. 20 min przedstawiają szalone losy członków grupy wsparcia "StarCrossed", którzy doświadczyli spotkań z obcymi. Wybiera się do nich główny bohater, dziennikarz Ozzie Graham, żeby napisać o nich artykuł. Trafiając do Beacon, nie spodziewa się, że wydarzenia zaczną kręcić się wokół niego. Sceptyczne nastawienie do grupy wsparcia i uprowadzeń przez kosmitów zmienia się z czasem po odkryciach dokonanych w trakcie pobytu w mieście. Zaczyna uświadamiać sobie, że ludzie, których uważał za szaleńców, niekoniecznie nimi są i to, czego doświadczyli, nie jest oderwane od rzeczywistości. W roli głównych występują: Wyatt Cenac ("aka Wyatt Cenac"), Alice Wetterlund ("Resident Alien") i Da'Vine Joy Randolph ("Zbrodnie po sąsiedzku"). Oryginalny tytuł serialu: "People of Earth".

UFO
Obraz telewizyjny - http://centrumlm.com.pl/

Future Man - woźny marzący o staniu się bohaterem

Zresztą tak się dzieje, tyle że nie bez przeszkód. Kolejny serial science fiction ze sporą dozą humoru. Josh Futturman jest niezdarny i nie ma raczej predyspozycji na bohatera. Wieczorami po pracy gra namiętnie w swoją ulubioną grę "Biotic Wars". Została ona uznana za wyjątkowo trudną i niemożliwą do przejścia. Joshowi udaje się z powodzeniem ją zakończyć i wtedy dochodzi do niecodziennej sytuacji. W jego pokoju zjawiają się dwie główne postacie z gry: Tiger (do której Josh żywi coś więcej niż tylko sympatię) i Wolf. Rekrutują oni nieszczęsnego woźnego, żeby pomógł im on ocalić świat od prawdziwych wojen biotycznych. Wymaga to podróży w czasie, żeby zmienić przyszłość. W serialu zagrali: Josh Hutcherson ("Igrzyska śmierci"), Eliza Coupe ("Pivoting") i Derek Wilson ("Kaznodzieja").

Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently'ego - ekscentryczny detektyw i zjawiska nadprzyrodzone

Seriale science fiction mogą przybierać różne formy. Świetnym przykładem na to jest ten łączący w sobie akcję, komedię, przygodę i tajemnicę. Holistyczny detektyw, tak siebie określa Dirk Gently, bada sprawy, biorąc pod uwagę wzajemne powiązania wszystkich rzeczy. Towarzyszy mu w tym Todd Brotzman, który nie zawsze jest skory do pomocy. Często też pomiędzy dwoma towarzyszami dochodzi do nieporozumień i kłótni. Przeszłość Dirka jest tajemnicza i związana z prowadzonym przez CIA "Projektem Blackwing". Podążają za nim agenci, którzy chcą go odzyskać, lecz nie tylko oni mu zagrażają. Bart Curlish uważająca się za "holistyczną zabójczynię" również stwarza dla niego niebezpieczeństwo. Wszystko to prowadzi do wielu wydarzeń, które nie zawsze jest w stanie przewidzieć nietuzinkowy bohater. W główne postacie wcielili się: Samuel Barnett ("Dom grozy") i Elijah Wood ("Władca Pierścieni", "Zakochany bez pamięci"). Oryginalny tytuł serialu: "Dirk Gently's Holistic Detective Agency".

Kleszcz - księgowy bez supermocy staje do walki ze złoczyńcami

Jak się okazuje, żeby zostać superbohaterem, niekoniecznie trzeba mieć specjalne umiejętności. Nie ma także konieczności poddania się eksperymentowi w celu ich uzyskania. Arthur Everest to niewyróżniający się niczym szczególnym chłopak, który stara się odkryć spisek i udowodnić tym samym, że jego miastem rządzi ktoś niebezpieczny. Pojawia się też niespodziewanie tajemniczy niebieski bohater, który nie do końca ma pojęcie, jak się zachować wśród ludzi i skąd w ogóle pochodzi. Wspólnie zaczynają podążać tropem zagrożenia i natrafiają na niespodziewanych sojuszników. Przyjdzie im zmierzyć się z wieloma osobliwymi wrogami, a także z własnymi, w przypadku Arthura, słabościami. Na ekranie pojawili się: Peter Serafinowicz ("Zwyczajny człowiek", "Wysyp żywych trupów") i Griffin Newman ("Ostatni gwizdek", "Rozczarowana"). Oryginalny tytuł serialu: "The Tick".

Limitless - kontynuacja wydarzeń z pewnego znanego filmu

Jeśli widząc tytuł tego serialu, skojarzenia biegną w stronę filmu z Bradleyem Cooperem, to jest się na właściwym tropie. Akcja rozgrywa się cztery lata po wydarzeniach z "Jestem Bogiem" (oryginalny tytuł "Limitless"). Brian Finch odkrywa tajemniczy lek o nazwie NZT-48, który umożliwia mu wykorzystanie w pełni ludzkiego mózgu. Niestety cena płacona za to jest również wysoka. Niebezpieczne skutki uboczne mogą powstrzymać jedynie specjalne zastrzyki. W posiadaniu antidotum jest senator Morra, który tym samym wywiera wpływ na Briana, który współpracuje z FBI ze względu na swoje wyjątkowe zdolności. "Limitless" nie jest serialem stricte science fiction, lecz zawiera jego elementy. Warto go zatem uwzględnić jako interesującą propozycję do obejrzenia. Występują w nim: Jake McDorman ("The Right Stuff", "Greek"), Jennifer Carpenter ("Dexter", "Krew na betonie") i gościnnie w kilku epizodach pojawia się Bradley Cooper ("Kac Vegas", "Narodziny gwiazdy", "Poradnik pozytywnego myślenia").

Podróżnicy - agenci z przyszłości przybywają ratować świat

Ten serial science fiction z pewnością wzbudzi dodatkowe zainteresowanie wśród fanów trzech kultowych serii "Gwiezdne Wrota". Twórcą w tym przypadku jest bowiem sam Brad Wright odpowiedzialny także za te klasyki gatunku. Nic też dziwnego, że w serialu mniej lub bardziej znaczące role zagrały osoby, które pojawiły się w różnych odsłonach "Gwiezdnych Wrót" jak m.in.: Amanda Tapping, Louis Ferreira, Teryl Rothery, Jennifer Spence czy Reilly Dolman. Na tym powiązania się kończą, ponieważ "Podróżnicy" to zupełnie inna historia. W postapokaliptycznej przyszłości odkryto, jak można przenieść w przeszłość świadomość agentów do ciał "gospodarzy" i zapobiec upadkowi świata. W ten sposób działają oni pod przykrywką i wykonują misje w pięcioosobowych zespołach. Zadaniem jest niedopuszczenie do katastrofalnych wydarzeń, które źle wpłynęły na świat i przyszłość ludzkości. Role główne zagrali: Eric McCormack ("Pułapki umysłu"), MacKenzie Porter ("Hell on Wheels: Witaj w piekle"), Nesta Cooper ("See"), Jared Abrahamson ("Zwierzęta Ameryki") i wspomniany wcześniej Reilly Dolman. Oryginalny tytuł serialu: "Travelers".

Poza czasem - nie dopuścić do zmiany historii

Podróż w czasie
Podróż w czasie - https://lifestyle-blog.pl/

Zestawienie kończy ten serial science fiction, który przedstawia losy osób, które zostały połączone przez jedno wydarzenie. Kradzież eksperymentalnego wehikułu czasu przez złodzieja nie jest przypadkowa. Za cel obrał on sobie zmianę przeszłości i napisanie historii od nowa według własnych zamierzeń. Plany pokrzyżować chce mu zespół złożony z profesorki historii, żołnierza i inżyniera. Ruszają oni za nim w pogoń, korzystając z podobnego urządzenia. Biorą w przeszłości udział w kluczowych wydarzeniach, tym samym starając się zapobiec tragicznym skutkom, jakie może przynieść działalność przestępcy. W serialu wystąpili: Abigail Spencer ("Odwet", "Rectify"), Matt Lanter ("Przeznaczeni", głos Anakina Skywalkera w "Wojnach Klonów"), Malcolm Barrett ("Korporacja według Teda", "The Boys"). Oryginalny tytuł serialu: "Timeless".

Seriale science fiction - warto sprawić sobie niespodziankę

Powyższe seriale science fiction dobrze jest sprawdzić i wyrobić sobie własne zdanie. Można też do tego zestawienia dodać własne propozycje i mieć jeszcze więcej serialowych emocji. Czasem zrobienie sobie przerwy od znanych hitów może przynieść przyjemne zaskoczenie. Tym bardziej, jeśli dzięki temu odkryje się jakąś perełkę. Pozostaje tylko oddać się oglądaniu i zapewnić sobie wiele emocji i wrażeń.

Źródła:

Komentarze