Baza wiedzy

Wpływ informatyki na rozwój społeczeństwa informacyjnego

Rozwój społeczeństwa informacyjnegoSzybki rozwój technologii informacyjnych i komunikacyjnych przyczynił się do dużych zmian w XX, XXI wieku, miały one również duży wpływ na wymagania współczesnego społeczeństwa. Znaczny wzrost znaczenia informacji i usług elektronicznych w gospodarce, administracji publicznej oraz w codziennym życiu człowieka ukształtował nowy trend w środowisku społecznym - tzw. społeczeństwa informacyjnego.

Więcej…

 

ICT - Technologie informacyjno-komunikacyjne

Technologie informacyjno-komunikacyjneTechnologie informacyjno-komunikacyjne (ICT) odgrywają ważną rolę w życiu współczesnego człowieka, a wręcz są jego nieodłączną częścią i towarzyszą mu w każdej dziedzinie życia.

Więcej…

   

Technologia komputerowa

Technologia komputerowaTechnologia komputerowa stale nas zaskakuje, proponując coraz to nowe i jeszcze bardziej innowacyjne urządzenia. Dawniej komputer stacjonarny mógł być szczytem naszych marzeń, dziś coraz rzadziej korzysta się z takich komputerów.

Więcej…

 

Nanotechnologia - nauka przyszłości

NanotechnologiaTermin nanotechnologia możemy rozumieć dwojako. Pierwsze rozumienie pochodzi od osoby fizyka Feynmana, który to sformułował wizję możliwości stworzenia urządzeń, które będą produkowały nowe przez składanie ich z pojedynczych atomów.

Więcej…