Baza wiedzy

Zepsuty laptop - kiedy naprawiać, a kiedy wymienić na nowy?

Zepsuty laptopKolejna awaria laptopa często skłania do refleksji: czy opłaca się dalej inwestować w stary sprzęt, czy też lepiej trochę dołożyć i kupić całkiem nowy. Zobacz, które części warto naprawiać i jakie awarie kwalifikują komputer do wymiany!

Więcej…

 

Zasilanie komputera - więcej znaczy lepiej?

Zasilanie komputeraZasilanie jest jednym z kluczowych elementów funkcjonalnego komputera. W zależności od jego przeznaczania - a co za tym idzie także zastosowanych podzespołów - będzie nam potrzebny inny zasilacz. Kiedy wybrać ten naprawdę mocny, a kiedy sprawdzi się model nieco słabszy?

Więcej…

   

Wpływ informatyki na rozwój społeczeństwa informacyjnego

Rozwój społeczeństwa informacyjnegoSzybki rozwój technologii informacyjnych i komunikacyjnych przyczynił się do dużych zmian w XX, XXI wieku, miały one również duży wpływ na wymagania współczesnego społeczeństwa. Znaczny wzrost znaczenia informacji i usług elektronicznych w gospodarce, administracji publicznej oraz w codziennym życiu człowieka ukształtował nowy trend w środowisku społecznym - tzw. społeczeństwa informacyjnego.

Więcej…

 

GMO - organizmy genetycznie modyfikowane. Co to jest GMO?

Organizmy genetycznie modyfikowaneGMO - organizmy genetycznie modyfikowane. Co to jest GMO? Kilkadziesiąt lat temu to, co jest dziś oczywistością, było odległymi oderwanymi od rzeczywistości marzeniami. Nie inaczej było z ingerencją w geny organizmów, ba, kolejne kilka dekad wcześniej nie istniało pojęcie genu. Dzisiaj jednak w różnych ośrodkach naukowych trwają badania nad potencjałem, jaki kryje w sobie inżynieria genetyczna.

Więcej…