Baza wiedzy

Czym jest e-merchandising i jak go budować w sklepie internetowym?

E-merchandisingSklepy stacjonarne bardzo często stosują tzw. merchandising, aby zwiększyć wyniki swojej sprzedaży. Jak wskazują badania rynku oraz wewnętrzne statystyki wielu sprzedawców, proces ten przynosi wymierne korzyści i jest bardzo skuteczny, dlatego wielu przedsiębiorców inwestuje między innymi w podobne działania natury marketingu bezpośredniego. Czy jednak zasady rządzące tą formą promocji towarów mogą sprawdzić się w działalności internetowej? Jak wirtualne sklepy mogą wykorzystać ową wiedzę do stworzenia własnego kanonu e-merchandisingowych zasad? O tym poniżej.

Więcej…

 

Czym jest Nordic Walking i dlaczego stał się tak popularny?

Nordic WalkingNordic Walking został wymyślony w Finlandii, jako forma skutecznego treningu dla biegaczy narciarskich. Polega on na chodzeniu ze specjalnymi kijkami, które podczas marszu angażują do wzmożonego wysiłku mięśnie górnej części ciała. Nordic Walking wymaga stosowania właściwej techniki poruszania się oraz pracy kijami. Na pierwszy rzut oka technika marszu wydaje się trudna, jednak przy odrobinie cierpliwości i systematyczności nauczenie się jej nie sprawia dużego kłopotu. Szybko okazało się, że profesjonalny trening opracowany dla narciarzy ze wszystkimi jego zaletami, dostępny jest dla każdego. Dzięki temu marsze nordyckie cieszą się ogromną popularnością w całej Europie, a w Polsce stają się jedną z ulubionych form aktywnego spędzania czasu.

Więcej…

   

Biostatystyka a statystyka - definicja, cele, zastosowanie

Biostatystyka a statystykaBiostatystyka a statystyka - definicja, cele, zastosowanie. Przed zagłębieniem się w definicję biostatystyki należy wspomnieć o uwarunkowaniach prawnych, które regulują tę interdyscyplinarną dziedzinę nauki. Do badań statystycznych wykorzystywane zwykle są dane medyczne, które stanowią kategorię danych osobowych.

Więcej…

 

Nowoczesne technologie

Nowoczesne technologieTechnika ma wpływ na człowieka i człowiek na technikę. Nasz świat ciągle się zmienia, ewoluuje. Zdobycze techniki to dla nas ciekawe nowinki.

Więcej…