Technologia komputerowa

Technologia komputerowaTechnologia komputerowa stale nas zaskakuje, proponując coraz to nowe i jeszcze bardziej innowacyjne urządzenia. Dawniej komputer stacjonarny mógł być szczytem naszych marzeń, dziś coraz rzadziej korzysta się z takich komputerów.

Są one popularne głównie w biurach. Do użytku prywatnego wybieramy raczej komputery przenośne, które są mobilne, wygodne i można je zabrać ze sobą wszędzie.

Popularne laptopy to komputery o przekątnej ekranu około 15 cali czy nawet więcej. Pozwalają na wygodną pracę i przeglądanie stron internetowych. Jeśli marzy się nam mniejszy mobilny komputer to pracy, zdecydujmy się na notebook.

Średnio te komputery posiadają ekran o średnicy około 12 cali. Są więc mniejsze, wygodne i lżejsze. Taki notebook można zabrać ze sobą do pracy. Jest także niezastąpiony w podróży. Taki notebook jest na tyle duży, że można na nim swobodnie pracować i na tyle mały, że pozwala na zabranie go ze sobą tam, gdzie jest nam potrzebny. Można oczywiście zdecydować się na jeszcze mniejsze modele, które są przeznaczone głównie do korzystania z Internetu. Są to niewielkie netbooki, urządzenia małe, ale niezwykle funkcjonalne. Zazwyczaj są to urządzenia o przekątnej ekranu do 10 cali, przez co są jeszcze lżejsze i wygodniejsze w przenoszeniu. Takie netbooki są szczególnie lubiane przez studentów oraz osoby, które pracują przy komputerze i jednocześnie dużo podróżują. Same komputery to jednak nie wszystko.

Rynek oferuje nam także całą gamę mobilnych urządzeń, które sprawiają, że komunikowanie się ze znajomymi czy wyszukiwanie informacji jest o wiele łatwiejsze. Coraz bardziej popularne są tablety. To płaskie urządzenia multimedialne, które spełniają rolę komputera, telefonu czy urządzenia, z pomocą którego łączymy się z Internetem. Producenci urządzeń techniki komputerowej stawiają na maksymalną funkcjonalność, oferując nam wygodne urządzenia wielozadaniowe. Nie musimy dziś kupować osobnego skanera czy drukarki. W wielu przypadkach jedno urządzenie łączy te funkcje i pozwala nam na zaoszczędzenie miejsca i pieniędzy.

Komentarze

Wojciech
Kiedy będziemy cyborgami?